Valguseleht

Foorum

Suhe aseksuaalse mehega, kes on gay

Selline ebatavaline lugu siis.

Nimelt minu ja minu elukaaslase "suhe" sõpradena on kestnud ligemale 12a. Märkasime kohe juba ülikooli ajal, et oleme hingesugulased. See on olnud üks väga pikk sõprus, mis on ausalt öeldes vägagi intiimne ja seda eriti just vaimsel tasandil. Füüsiliselt poolelt me kallistame, embame, oleme voodis kaisus, kuid ei suudle. Talle meeldib, kui ma tema seljale mustreid käega joonistan ja tema peopesas sõrmega mängin, sama armastab ta ka minule vastu teha. Pealtnäha kõik sõbrad, tuttavad, pere näeb meid kui suurepärase paarina, kuid mida keegi ei tea on see, et me ei seksi ja pole seda ka kunagi teinud. Kohe sõpruse alguses ütles ta, et kui talle seksuaalsel tasandil üldse mingit pingite peaks keegi pakkuma, siis see on meessugu. Tal on olnud mõningad väljas käimised nooruses ja kompamised teemal, kuidas oleks suhe mehega, kuid kõik need avastused on pigem talle ebameeldivad olnud, samuti ka see ideoloogia, et ta on gay võib talle olla vastumeelne. Kuna ta on üles kasvanud suures ja traditsioonilises peres, kus ühtehoid ja laste saamine on väga hinnas, siis ka tema jaoks on see mudel elust väga tähtis ja vaat et ainuvõimalik. Kõige rohkem kardab ta ehk vanandeda pereta ja lasteta. Hetkel meil ühiseid lapsi pole ja ma tean, et ma tahan temalt ka lapsi saada. Oleme sellest rääkinud palju, et me võiksime koos elada ja pere luua. Lõpuks mõne kuu taguselt me ka kokku kolimise ette võtsime. Elame koos, magame koos ühes voodis, aga mina hetero naisena tunnen muidugi meesenergiat nüüd igapäaevaselt enda kõrval ning tunnen suuremat vajadust intiimsusele. Seksist rääkides on ta mulle selgitanud, et tegelikult meestega ta ei elaks samuti mitte kunagi koos, et kui üldse siis ainult minuga või siis ükskuna elu lõpuni. Samas on ta väitnud väga selgelt ja tundivalt, et pigem ta on aseksuaalne ja seks ei huvita teda, kuid kõige õnnetuseks on ta ka veel gay. Olen uurinud väga palju aseksuaalse orientatsiooniga inimeste lugusid ja aru saanud, et see on KA igati normaalne, kui seda tungi pole. Olenemata sellest, on suhtes olevad aseksuaalsed tihti vahekorras just oma partneri soovide tõttu, tehes seda armastusest partneri vastu, ilma ise suurt naudingut saamata ja/või siis soovist saada lapsi. Ma elaksin väga hästi selle faktiga, kuna armastan teda ja tema armastab ka mind. Aga kahjuks meie puhul see ei toimi nii, et kui mina sooviksin ka füüsiliselt initiimne olla, sest lisaks aseksuaalsusele puudub tal üleüldine füüsiline huvi naiste vastu.

Ma kujutan ette, et see on nii haruldane juhus, et seda lugedes te vist lihtsalt ei mõista, miks ma sellise inimesega üldse koos olen. Aga teate, hingesugulus ja vaimne intiimsus on mulle selle turvatunde, usalduse ja armastuse loonud ning ma oleksin iga kell selle inimese kõrval kuni surmani ja ilmselt olengi.

Olen olnud väga mitmes suhtes enne suhet temaga, samal ajal kui suhtlesime sõpradena. Pikim suhe oli 3 aastat ka väga toreda inimesega, kuid siis ükspäev sai see iniimne füüsiline suhe lihtsalt otsa ja kahjuks vaimsel tasandil kukkus meie vahel piegm kägu, seega muidu ühenduskohti meil ei olnud. Nii me ka üksteisest kaugenesime, sest seks sai otsa ja suhe sama moodi.

Fakt on see, et me mõelamad armastame üksteist, me tahame olla pere, me tahame lapsi. Ta ei näe välja ega käitu nagu tavapäraseslt me oleme harjunud gay mehi nägema. Seega pelgalt peale vaadates ei arvaks te kunagi ära, et ta on aseksuaalse orientatsiooniga gay mees, samas olles kodus (mitte avalikult) romaniline (üks ei välista teist), armastav, hell, lähedane, puudutav, erutades mind vaimsel tasandil oma tarkuse ja maailma vaadetega. Tean, et ka mina pakun talle väga palju, lisaks seda naiselikku energiat, hoolivat ja olen tema sõnul suurepärane ema materjal tulevastele lastele.

Ma ei taha tegelikult midagi, et muutuks, kuid sattusin juhuslikult armumaagia teemalisele postitusele ja hakkasin mõtlema, et kui seda on inimesed kasutanud kellegi suhtes kasutanud teise inimese teadmata, et hoida teda lihtsalt enda elus kinni ja panna teda armuma, et see pole õige asi ja toob pigem väga suurt kahju hiljem. Mina aga mõtlesin, et kui me juba tahame koos olla, armastame, tahame pere, ehk on mingi variant, mis teda minusse armuma pannes veidi pimestaks, erutaks ja tekitaks soovi ka midagi rohkemat proovida. 

Kui kedagi pani aga küsima, kuidas me muidu lapsed saaksime, kui me ei seksi, siis see pole kindlasti takistus. Tänapäeval pole laste saamine küll mingi raketiteadus meditsiinis.

  • «
  • 1
  • 0
  • »
  • «
  • 1
  • 0
  • »
Valguseleht
Tauno & Helena Möldri
ingel@valguseleht.ee
Kasutamistingimused